Zwrot i wymiana towaru

Zamówiłeś u nas towar i chcesz go zwrócić? Żaden problem! Oferujemy bezpłatny zwrot w ciągu 14 dni w paczkomatach InPost.

Jak to działa?

 1. Skontaktuj się z nami:
 • Napisz do nas na adres email: czesci.moto.pl@gmail.com
 • Zadzwoń pod numer: 792 700 255
 • Pamiętaj, aby podać numer zamówienia i informację o zwracanym produkcie.
 1. Lub skorzystaj ze strony:
 • Odwiedź stronę https://szybkiezwroty.pl
 • Wybierz nasz sklep (CZESCI-MOTO.PL)
 • Zgłoś zwrot i postępuj zgodnie z instrukcjami na stronie.

Pamiętaj!

 • Zwrot jest bezpłatny tylko w przypadku przesyłek paczkomatowych InPost.
 • Masz 14 dni na zwrot towaru od momentu jego otrzymania.
 • Zwracany produkt musi być w oryginalnym opakowaniu i bez śladów użytkowania.
 • Do zwrotu należy dołączyć dowód zakupu.Informacja dla konsumenta o prawie odstąpienia od umowy od umowy zawartej na odległość

 

Będąc konsumentem mają Państwo prawo odstąpić od umowy zawartej w Sklepie Internetowym w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą tradycyjną lub pocztą elektroniczną). Oświadczenie mogą Państwo przesłać na przykład:

 

 • pisemnie na adres: FORMIKA Jarosław Mrówka sklep internetowy CZESCI-MOTO, ul. Raciborska 269, 44-280 Rydułtowy

 • w formie elektronicznej za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: czesci.moto.pl@gmail.com

 

Przykładowy wzór formularza odstąpienia od umowy zawarty jest w załączniku nr 2 do Ustawy o Prawach Konsumenta oraz dodatkowo dostępny jest na stronie Sklepu Internetowego w zakładce „Zwrot i wymiana towaru”. Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe.

 

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

 

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

 

Jeżeli otrzymali Państwo rzecz, to proszę odesłać lub przekazać ją nam na adres: ul. Raciborska 269 44-280 Rydułtowy, niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni. Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy. Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.


W przypadku wymiany trowaru, proszę podać poniższe informacje dołączając formularz wymiany:    

 • data zakupu
 • data otrzymania przesyłki
 • imię, nazwisko, miejscowość, telefon
 • wartość zakupu (łącznie z kosztami wysyłki)
 • informacja na jaki przedmiot (lub kolor, rozmiar, itp) ma być wymieniony, ewentualnei nr katalogowy

Korespondencję proszę kierować na adres: Formika-Motor, ul. Raciborska 269, 44-280 Rydułtowy

Koszty przesyłki wymienianego/zwracanego przedmiotu ponosi kupujący.

W razie wątpliwości prosimy o kontakt (meilem czy telefonicznie) przed odesłaniem towaru.

Słowniczek motocyklowy

Oznaczenia, słówka i pojęcia używane w produktach

Placeholder

Schematy graficzne

Schematy graficzne skuterów, motocykli i motorowerów

Placeholder

Tabele rozmiarów

Sprawdź tabele rozmiarów odzieży, kasków i obuwia dostępnych w sklepie

Placeholder